Nowość od Kemppi ! FastMig X 450 z podajnikiem drutu MXP 37 Pipe


Warning: Use of undefined constant videoembedder_options - assumed 'videoembedder_options' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/jder/czymspawac.pl/wp-content/plugins/video-embedder/video-embedder.php on line 306

FastMig X 450 Witam serdecznie wszystkich odwiedzających naszego bloga.

Chciałbym Państwu przedstawić nowe urządzenie Kemppi na rok 2014 jakim jest
FastMig X 450 z podajnikiem drutu MXP 37 Pipe . Jest to kompleksowe rozwiązanie do spawania rur i blach stworzone z myślą o wykonywaniu przetopów warstwy graniowej dzięki pomocy procesu spawalniczego WiseRoot+.

W skrócie:

 • Specjalny proces spawalniczy WiseRoot+ do wykonywania warstw graniowych z odstępem rowka bez użycia podkładek spawalniczych.
 • Wykonywanie doskonałej jakości spoin od grani do lica przy użyciu jednej maszyny
 • Wyższa wydajność pracy oznacza mniejsze koszty
 • Realizacja wielu procesów: MIG, 1-MIG, pulsacyjny MIG, MMA i TIG
 • Optymalna charakterystyka procesu spawania grani drutem pełnym z użyciem CO2 lub mieszanki jako gazu osłonowego
 • Możliwość podłączenia dwóch podajników drutu do jednego źródła spawalniczego, co pozwala używać różnych drutów
 • Funkcja MatchChannel służąca do zmiany parametrów spawania podczas pracy
 • Precyzyjny mechanizm podawania drutu GT04 z dwoma silnikami
 • Kompatybilny z systemem ArcQuality do zarządzania jakością spawania.

podajnik drutu GT04

 

Podstawą zestawu jest źródło spawalnicze FastMig X 450, obsługujące szereg procesów spawalniczych, służące do spawania warstwy graniowej, warstw wypełniających oraz lica. Można do niego podłączyć dwa podajniki drutu, co pozwala na szybką zmianę procesu spawalniczego i rodzaju oraz średnicy drutu elektrodowego.

W przypadku potrzeby zadania innej mocy spawania można użyć funkcji MatchChannel. Pozwala ona przy użyciu wyłącznika uchwytu dostosować moc do zmiennych pozycji spawania lub grubości i typu spawanego materiału. Alternatywne ustawienia przechowywane są w kanałach pamięci „MatchChannel”, co przyspiesza spawanie i oszczędza czas, który w przypadku tradycyjnego sprzętu trzeba poświęcić na zmianę nastaw dla każdej ze spoin.

Proces spawalniczy WiseRoot+ został zaprojektowany z myślą o łatwiejszym i szybszym wykonywaniu warstw graniowych z odstępem rowka. WiseRoot+ to najlepszy na rynku proces do spawania spoin graniowych bez podkładki. Dzięki bardzo wysokiej częstotliwości próbkowania (20 mln/s) i rewolucyjnemu, precyzyjnemu mechanizmowi podawania drutu proces WiseRoot+ zapewnia doskonałą stabilność łuku, optymalny przetop i idealny kształt spoiny. System FastMig X 450 otwiera nowy rozdział w dziedzinie precyzji i kontroli nad łukiem.

 

Miałem okazję wypróbować nowego FastMig-a X 450, wykonując przetopy na blachach o grubości 10mm, w pozycji pionowej jak i naściennej. Muszę powiedzieć… rewelacja!  Jako ciekawostkę dodam, iż korzystając z procesu WiseRoot+, spoinę zawszę „ciągniemy”, a nie „pchamy”, czyli przetop w pozycji pionowej wykonujemy z góry na dół, i to samo tyczy się innych pozycji spawania.

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania lub chcielibyście poruszyć jakiś inny temat związany ze spawalnictwem, piszcie śmiało! 🙂

Pozdrawiam

Piotrek

 

One comment

 1. vigo pisze:

  Super spawareczka, polecam wszystkim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *