Samodzielnie wykonany stojak pod choinkę


Warning: Use of undefined constant videoembedder_options - assumed 'videoembedder_options' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/jder/czymspawac.pl/wp-content/plugins/video-embedder/video-embedder.php on line 306

Z okazji zbliżających się świąt mam dla Was propozycję. Wspólnie wykonajmy stojak pod bożonarodzeniowe drzewko. Projekt jest prosty i przy odrobinie chęci, wykonanie choinkowego stojaka jest łatwe i może Wam przynieść sporą satysfakcję 🙂

Potrzebne elementy:

1 stalowy płaskownik dł. 400mm,przekrój 40x3mm
2 stalowe płaskowniki dł. 180mm, przekrój 40x3mm
1 stalowa rura dł. 150 mm o średnicy wew. ok. 80m
4 szt. nakrętek M12
4 szt. śrub M12x40
4 szt. metalowych prętów o średnicy 4mm
Farba

Instrukcja:

  1. Ułóż płaskowniki na krzyż. Wykonaj szczepy, aby były stabilne. Potem połącz je wykonując spoiny jednostronne.

2. Na obwodzie rury nawierć rozmieszczone równo 4 otwory o średnicy 13mm w odległości 25mm od jej krawędzi. Przyspawaj nakrętki do rury, w miejscach, gdzie zrobiłeś otwory.

3. Kolejna czynność polega na połączeniu elementów, które wykonałeś wcześniej: 1. i 2. A więc  na krzyżaku umieść prostopadle rurę i przyspawaj ją. Wkręć śruby w otwory  w rurze. Teraz możesz przyspawać na końcach śrub krótkie pręty, które ułatwią Ci ich wkręcanie.

4. Na koniec pomaluj całość farbą w wybranym kolorze.

Powodzenia i dobrej zabawy.

Wszystkim  Czytelnikom mojego bloga,  Przyjaciołom  oraz Klientom  życzę wraz z całym zespołem F.H. Lider najszczęśliwszych Świąt Bożego Narodzenia a w nadchodzącym Nowym Roku 2011 wielu sukcesów i zrealizowania zamierzonych planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *